Bullet journal I. Habit tracker - přehled návyků

Nepřišlo mi po úvodním článku nutné vysvětlovat jak si zakládat jednotlivé dny. Představte si to jako stránku ve vašem předtištěném diáři. Něco přebývá? Tak to do bullet journalu nekreslete. Něco chybí? Tak naopak – nakreslete. Layout dne je o tom ho pořád zkoušet a zkoušet až zjistíte sami, co je pro vás nejlepší a určitě to pár dnů, né-li týdnů potrvá.

Rozhodla jsem se jet od těch nejzákladnějších stránek, které si můžete do svéjo bujo dát až po ty nejzajímavější, ale také nejsložitější (jako třeba level 10 life). Názvy budu zachovávat anglické, kvůli dohledávání informací s českým vysvětlením.

Habit tracker

Habit tracker – přehled návyků je jedna z nejjednoduších stránek v celém bullet journalu. Uděláte si tabulku, kde na jedné ose budou dny měsíce a na druhé ose budou návyky a nebo bolesti (k těm se dostanu později). Každý den si potom zaškrtáváte, co jste ten den splnili. Je možné si to dělat po týdnech. Nebo třeba jen jeden návyk za určitý časový úsek (různé challenge, ke kterým se také dostanu). Osobně doporučuji celý měsíc, má to mnoho výhod, a hůř se to pouští z očí, než týdenní, který se v bullet journalu snadno ztratí.

 

Přišlo mi nejjednodušší nahodit nástěnku na Pinterestu, kde se můžete podívat na různá zpracování od jiných lidí. Nezapomeňte zmáčknout follow, protože mě to udělá radost a vy budete mít přínos inspirace z plánovacího světa. Klidně můžete sledovat pouze jednu nástěnku, která vás konkrétně zajímá.

Co zapisovat?

Je to úplně na vás! Vitamíny, cvičení, pitný režim, odepsání na e-maily, splnit maximální čas na fb, ujít určítý počet km, jít spát před 22 hodinou a nebo vstávat před 7? Není problém! Cokoliv chcete sledovat můžete sledovat právě na této straně. Zajímá vás jak často vyvařujete, nebo perete prádlo? Nemusíte tu jen sledovat vytvoření návyku (začít si opravdu 2x denně čistit zuby!), ale také můžete sledovat pravidelné činnosti a až zase doma začně někdo trousit něco pod vousy, nemá se na co vymlouvat 🙂

Bolesti

Za tenhle nápad děkuji mé skvělé mamce (ahoj mami!), která přišla s tím, že si píše, jak jí je po fyzické stránce. Pak u doktora snadno ví, kdy začaly problémy s únavou nebo třeba se zády. Takže jestli často trpíte migrénou, depresí, nespavostí nebo si chcete jen zapsat, kdy vám vyskočilo akné, tahle sekce je tu od toho. Mimo jiné, můžete pak vidět souvislosti mezi dodržováním pitného režimu, ne/dostatkem spánku a třeba migrénou. A to se může hodit.
img_20160909_090054

Napsat komentář